OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA ZIEMI

Serdecznie zapraszamy Rodziców oraz dzieci do włączenie się w Obchody Światowego Dnia Ziemi. Celem tego święta jest budowanie świadomości i postaw proekologicznych, które służą naszej planecie.

Z tej okazji w naszym przedszkolu zaplanowano szereg zajęć i zabaw z ekologią w tle.

Dzieci będą miały okazję m.in. : oglądać filmy edukacyjne, brać udział w eksperymentach i zabawach badawczych, sadzić roślinki i obserwować ich wzrost, wykonywać prace plastyczne wykorzystując materiały wtórne. Dowiedzą się również jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę.

Zachęcamy również do wzięcia udziału w akcjach takich jak: „Bookcrossing” oraz  „Zbiórka baterii”,

„BOOKCROSSING – UWOLNIJ KSIĄŻKI, DZIEL SIĘ Z INNYMI”

• Idea bookcrossingu opiera się na popularyzowaniu książek i czytelnictwa. Ma również wymiar proekologiczny. W dużej mierze chodzi o to by nie wyrzucać przeczytanych książek, a nadawać im drugie życie, tak by dalej krążyły między ludźmi. Takie wydarzenia mają nas oduczyć niepotrzebnego wyrzucania i kupowania ciągle nowych rzeczy.

Krok po kroku…Czyli zasady naszej akcji:

1. Przynieść książkę z działu „literatura dziecięca”, którą zechcesz się podzielić z innymi i zostaw ją u nauczycieli poszczególnych grup.
  2. Książki będą zbierane w dniach 1 – 13.04.2022 r.
  3. Dnia 19.04.2022 r. rozpoczynamy „uwalnianie” zebranych książek.

Wszystkie książki będą wystawione na naszym bookcrossingowym regale w holu przedszkola. Będzie można zabrać wybraną przez siebie książkę do domu, przeczytać i przynieść z powrotem do przedszkola, odkładając ją na regał.

„ZBIÓRKA BATERII”

• Ze względu na aspekty ekologiczne oraz chęć kształtowania proekologicznych postaw w dzieciach przyłączamy się do akcji zbiórki baterii. W holu przedszkola w oznaczonym miejscu będzie stał pojemnik na zużyte baterie.

• Zużyte baterie wyrzucane w sposób niekontrolowany stanowią wielkie zagrożenie dla środowiska. Substancje w nich zawarte mogą zanieczyszczać glebę i wodę oraz pośrednio szkodzić zdrowiu człowieka. Poprzez udział w tej akcji pragniemy przyczynić się do zmiany w sposobie dotychczasowego myślenia i zachowania człowieka wpajając dzieciom przy współudziale Rodziców właściwe nawyki dotyczące ochrony środowiska naturalnego.