INFORMACJE DLA RODZICÓW DZIECI PRZYJĘTYCH DO PRZEDSZKOLA
OD 1 WRZEŚNIA 2022 ROKU

Uprzejmie informujemy, że rok szkolny 2022/2023 rozpoczynamy 1 września! Serdecznie zapraszamy do Przedszkola Nr 150 „Wesołe Nutki” od czwartku  01.09.2022 r. w godz. od 6:30 do 8:30 ( o godz. 8.30 podawane jest śniadanie).

W okresie adaptacji Rodzic może odebrać dziecko z przedszkola o dowolnej porze dnia.

Przypominamy, że dzieci przyprowadzane do przedszkola muszą być zdrowe, bez żadnych oznak choroby (w tym zaczerwienione oczy, katar, kaszel, gorączka, bóle brzucha, głowy       i gardła). W dalszym ciągu obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego.

Listy dzieci przyporządkowanych do grup będą udostępnione dnia 31 sierpnia w holu przedszkola.

Rodziców prosimy o wyposażenie dziecka w tzw. niezbędnik przedszkolaka, który powinien zawierać:

– zmienne obuwie na rzepy lub wsuwane (z wyjątkiem zaleceń ortopedycznych) umieszczone w worku płóciennym,

– materiałowy worek z ubraniami na zmianę (koszulka, majteczki, skarpetki, spodnie lub getry),

– poduszkę typu „jasiek” ( dzieci z grup I, III, IV)

– mały kocyk do przykrycia; ( dzieci z grup I, III, IV)

Prosimy o czytelne podpisanie wszystkich rzeczy dziecka. Ważne, aby były to rzeczy znajome dzieciom – w ten sposób zapewnimy im poczucie bezpieczeństwa i ułatwimy adaptację w przedszkolu. Ubranie dziecka powinno być wygodne, bez guzików, ozdób, sznurków, aby dziecko mogło się w nim czuć swobodnie. Jeżeli istnieje taka konieczność dziecko w okresie adaptacji może przynieść do przedszkola ulubioną przytulankę.

O zakończeniu okresu adapta
cji decyduje Nauczyciel prowadzący grupę. W szafkach dzieci obowiązuje zakaz przechowywania żywności oraz napojów (dzieci mają zapewniony stały dostęp do wody w sali).

W związku z trwającym generalnym remontem uprzejmie informujemy, że żywienie dzieci zapewniane jest przez zewnętrzną firmę cateringową. Jednocześnie zwracamy się do Państwa z prośbą o zachowanie szczególnej ostrożności w trakcie przyprowadzania i odbierania dzieci.

Obecnie prace prowadzone są również w wydzielonej części holu głównego- apelujemy do Państwa o zachowanie bezpiecznej odległości oraz o niepozostawianie dzieci bez opieki.

Wytyczony został również teren dookoła wejście głównego, gdzie prowadzone są prace budowlane. Wobec powyższego zobowiązujemy Państwa do niezwłocznego opuszczenia terenu przedszkola po odebraniu dziecka z placówki.

Przypominamy, że na  patio dzieci mogą przebywać wyłącznie pod opieką osoby dorosłej. Ponadto w trakcie poruszania się po nim należy przechodzić wyznaczoną trasą i w miarę możliwości skrócić czas przejścia do minimum.

Wokół elewacji zewnętrznej budynku rozstawione jest rusztowanie, które zostało wygrodzone przez firmę prowadzącą remont, jednak uczulamy Państwa do zachowania szczególnej ostrożności w tych miejscach.

Bardzo prosimy o dopilnowanie, aby dzieci nie podchodziły do wygrodzenia placu budowy, nie wkładały palców w oczka ogrodzenia oraz nie biegały wzdłuż niego.

Organizacja zajęć i pobyt dzieci w Przedszkolu, obecnie nie odbiega od zajęć prowadzonych
w zwykłym trybie. Jednak prace remontowe są przeprowadzane na wszystkich kondygnacjach budynku, co może się wiązać ze zmianami organizacji pracy oraz  reorganizacją poruszania się po budynku.

O wszelkich ewentualnych zmianach będą Państwo informowani na bieżąco, więc bardzo proszę o czytanie komunikatów umieszczanych w holu budynku, na stronie www lub tych przesyłanych drogą mailową.

Przypominam Państwu, że Nauczyciel sprawuje opiekę nad dziećmi od momentu przyprowadzenia dziecka do grupy do chwili odbioru dziecka przez Rodzica/ osobę upoważnioną.

Przedszkole nie ponosi odpowiedzialności za życie, zdrowie i bezpieczeństwo dziecka pozostawionego przez Rodziców/ opiekunów na terenie Przedszkola przed przyprowadzeniem do grupy, jak i po odebraniu z niej.

Ponadto bardzo prosimy o ograniczenie do minimum czasu przebywania na terenie Przedszkola po odebraniu dziecka- prosimy o nieorganizowanie zabaw dla dzieci oraz o niezwlekanie z opuszczeniem terenu, ponieważ przestrzeń wokół budynku został pomniejszony o plac budowy, frekwencja wśród dzieci jest zwiększona, a ponadto również firma cateringowa korzysta z wejścia głównego, więc gromadzenie się przed budynkiem jest poważnym utrudnieniem w sprawnej i bezpiecznej komunikacji.

Zobowiązujemy Państwa do zachowania szczególnej ostrożności i nie pozostawiania dzieci bez nadzoru zarówno w budynku, jak i na terenie całego Przedszkola w trakcie trwania remontu.

Serdecznie zapraszamy Rodziców na spotkania grupowe z Dyrektorem i Nauczycielami dla poszczególnych oddziałów, które odbędą się 1 września 2022 r. zgodnie z poniższym harmonogramem:

Grupy: III, IV, V, VI, X

W godz. 16.45- 17.00 spotkanie z Dyrektorem w holu między grupami III i IV

Od godz. 17.00 spotkania w salach z Nauczycielami

Grupy: I, II, VII, VIII, IX

W godz. 17.00- 17.15 spotkanie z Dyrektorem w holu między grupami I i II

Od godz. 17.15 spotkania w salach z Nauczycielami

Planowany czas spotkania w salach to 1 godz.

Serdecznie zapraszamy.