Drużyna dzieci z gr. IX została zakwalifikowana do etapu półfinałowego w XVIII Ogólnopolskim Konkursie dla Dzieci i Młodzieży „Uczę się Bezpiecznie Żyć”.

Pod Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP Pani Agaty Kornhauser – Dudy.

Konkurs o tytuł: Mistrza Dolnego Śląska w Edukacji dla Bezpieczeństwa Ekologicznego.

Patronat Programowy: Uniwersytet Wrocławski

Obszary Programu zawartego w Założeniach Programowych w ramach Konkursu „Uczę się bezpiecznie żyć” 2023:

· Bezpieczeństwo ekologiczne – edukacja ekologiczna

· Bezpieczeństwo dnia codziennego

Cel: Podnoszenie poziomu świadomości kultury bezpieczeństwa ekologicznego w warunkach zrównoważonego rozwoju.

Konkurs jest sprawdzianem wiedzy i umiejętności. Sprawdzian dotyczy rozwiązywania problemów na stacjach konkursowych. Odbywa się w ramach realizacji programu edukacyjnego: Ochrona ludności w edukacji przedszkolnej i szkolnej.

Organizatorem Konkursu na obszarze Województwa Dolnośląskiego jest Euroregion Nysa wspólnie z Zarządem Województwa Dolnośląskiego.

Współpraca: Kuratorium Oświaty we Wrocławiu.

Drużyna została przygotowana przez nauczyciela Katarzynę Ciastek.