Dnia 03.04.2023r. drużyna dzieci z gr. IX w składzie: Urszula Ś., Mieszko B., Piotr K., wzięli udział w Półfinale województwa dolnośląskiego XVIII Konkursu dla Dzieci i Młodzieży pn. “Uczę się bezpiecznie żyć” pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP, Pani Agaty Kornhauser – Dudy.

Zmagania drużyn odbywały się w gmachu Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Obszary Programu zawartego w Założeniach Programowych w ramach Konkursu „Uczę się bezpiecznie żyć” 2023:

· Bezpieczeństwo ekologiczne – edukacja ekologiczna

· Bezpieczeństwo dnia codziennego

Cel: Podnoszenie poziomu świadomości kultury bezpieczeństwa ekologicznego w warunkach zrównoważonego rozwoju.

Konkurs jest sprawdzianem wiedzy i umiejętności. Sprawdzian dotyczy rozwiązywania problemów na stacjach konkursowych. Odbywa się w ramach realizacji programu edukacyjnego: Ochrona ludności w edukacji przedszkolnej i szkolnej.

Podczas zmagań konkursowych dzieci stanęły przed wyzwaniami praktycznymi:

– Segregacja odpadów,

– Udzielanie pierwszej pomocy potrzebującym: w sytuacji oparzenia gorącą wodą, w sytuacji skaleczenia,

– Bezpieczeństwo w kontakcie z psem, opieka nad zwierzętami w domu,

– Zachowanie w sytuacji zagrożenia: pożar w mieszkaniu,

– Oszczędzanie energii elektrycznej – quiz wiedzy.

Organizatorem Konkursu na obszarze Województwa Dolnośląskiego jest Euroregion Nysa wspólnie z Zarządem Województwa Dolnośląskiego.

Współpraca: Kuratorium Oświaty we Wrocławiu.

Drużyna została przygotowana przez nauczycielkę: Katarzynę Ciastek.

Do realizacji konkursu włączyły się następujące instytucje:

– Pogotowie Ratunkowe Wrocław,

– Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu,

– Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe,

– Straż Graniczna Wrocław,

– Wojewódzka stacja sanitarno – epidemiologiczna,

– Straż Miejska Wrocław,

– MPK Wrocław,

– Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej

– Straż Ochrony Kolei Wrocław i Jelenia Góra

– Lasy Państwowe

Wspomaganie działań: studenci Dolnośląskiej Policealnej Szkoły Medycznej we Wrocławiu.

GRATULUJEMY UDZIAŁU!