Nasze Przedszkole zaangażowało się w obchody Dnia Ziemi poprzez wykonanie nasadzeń drzew w ogrodzie przedszkolnym.

Posadzone zostały drzewa, które z całą pewnością upiększą nasz ogród przedszkolny:

– klon pospolity – 7 szt.

– wiąz holenderski – 7 szt.

Środki na zakup nasadzeń sfinansowane zostały z funduszy pozyskanych w ramach Programu miejskiego “Szare na zielone”.

Program “Szare na Zielone”, ma na celu przekształcanie terenów przyszkolnych i przy przedszkolach w obszary jeszcze bardziej zielone. Od 2017 roku program stanowi element działań w ramach adaptacji do zmian klimatu poprzez zastosowanie w projektach zagospodarowania terenu rozwiązań promujących lokalne zagospodarowanie wód opadowych, zwiększenie bioróżnorodności oraz ochrony przed hałasem.