INFORMACJE DLA RODZICÓW DZIECI PRZYJĘTYCH DO PRZEDSZKOLA OD 1 WRZEŚNIA 2023 ROKU

Uprzejmie informujemy, że rok szkolny 2023/2024 rozpoczynamy 1 września! Serdecznie zapraszamy do Przedszkola Nr 150 „Wesołe Nutki” od piątku  01.09.2023 r. w godz. od 6:30 do 8:30 ( o godz. 8.30 podawane jest śniadanie).

W okresie adaptacji Rodzic może odebrać dziecko z przedszkola o dowolnej porze dnia.

W chwili obecnej wszelkie formalności związane z pobytem dzieci, które zostały przyjęte
do przedszkola od dnia 1 września 2023 r. są dopełnione. Jeśli pojawi się konieczność podpisania jakichkolwiek dokumentów zostaną Państwo poinformowani.

Przypominamy, że dzieci przyprowadzane do przedszkola muszą być zdrowe, bez żadnych oznak choroby (w tym zaczerwienione oczy, katar, kaszel, gorączka, bóle brzucha, głowy  i gardła).

Listy dzieci przyporządkowanych do grup będą udostępnione dnia 31 sierpnia
w holu przedszkola.

Rodziców prosimy o wyposażenie dziecka w tzw. niezbędnik przedszkolaka, który powinien zawierać:

– zmienne obuwie na rzepy lub wsuwane (z wyjątkiem zaleceń ortopedycznych) umieszczone w worku płóciennym,

– materiałowy worek z ubraniami na zmianę (koszulka, majteczki, skarpetki, spodnie lub getry),

– poduszkę typu „Jasiek” ( dzieci młodsze)

– kocyk/ śpiworek do przykrycia; ( dzieci młodsze)

Prosimy o czytelne podpisanie wszystkich rzeczy dziecka. Ważne, aby były to rzeczy znajome dzieciom – w ten sposób zapewnimy im poczucie bezpieczeństwa i ułatwimy adaptację w przedszkolu. Ubranie dziecka powinno być wygodne, bez guzików, ozdób, sznurków, aby dziecko mogło się w nim czuć swobodnie. Jeżeli istnieje taka konieczność dziecko w okresie adaptacji może przynieść do przedszkola ulubioną przytulankę.
O zakończeniu okresu adaptacji decyduje Nauczyciel prowadzący grupę.
W szafkach dzieci obowiązuje zakaz przechowywania żywności oraz napojów (dzieci mają zapewniony stały dostęp do wody w sali).

Przypominam Państwu, że Nauczyciel sprawuje opiekę nad dziećmi od momentu przyprowadzenia dziecka do grupy do chwili odbioru dziecka przez Rodzica/ osobę upoważnioną.

Po budynku i terenie Przedszkola dzieci poruszają się wyłącznie pod opieką i ścisłym nadzorem osób dorosłych.

Teren przed budynkiem nie ma charakteru placu zabaw i prosimy po odebraniu dziecka o jego niezwłoczne opuszczenie.

Zobowiązujemy Państwa do zachowania szczególnej ostrożności i nie pozostawiania dzieci bez nadzoru zarówno w budynku, jak i na terenie całego Przedszkola.

Serdecznie zapraszamy Rodziców na spotkania grupowe z Dyrektorem i Nauczycielami dla poszczególnych oddziałów, które odbędą się 1 września 2023 r. zgodnie z poniższym harmonogramem:

Grupy: III, IV, V, VI, X

W godz. 16.45- 17.00 spotkanie z Dyrektorem w holu między grupami III i IV

Od godz. 17.00 spotkania w salach z Nauczycielami

Grupy: I, II, VII, VIII, IX

W godz. 17.00- 17.15 spotkanie z Dyrektorem w holu między grupami I i II

Od godz. 17.15 spotkania w salach z Nauczycielami

Planowany czas spotkania w salach to 1 godz.

Szanowni Rodzice,

Adaptacja przedszkolna to trudny proces, który wiele wymaga od wszystkich zainteresowanych stron.

Zachęcamy Państwa do śledzenia strony internetowej przedszkola (www.przedszkole150.edu.wroclaw.pl), gdzie w ostatnim tygodniu sierpnia ukażą się procedury i wytyczne obowiązujące w przedszkolu.

CO MOŻNA ZROBIĆ, ABY UŁATWIĆ DZIECKU PROCES ADAPTACJI?

przed zaprowadzeniem dziecka do przedszkola opowiedzieć mu, czego może się spodziewać, czytać książeczki na ten temat, rozmawiać o jego wyobrażeniach;

postarać się ułatwić dziecku funkcjonowanie w przedszkolu np. wybrać wygodne ubranie, wdrażać do samodzielności: poćwiczyć w domu zgłaszanie potrzeb fizjologicznych i innych, pozwolić samodzielnie jeść czy korzystać z toalety;

przygotować dziecko na to, że będzie odpoczywać w przedszkolu;

starać się przychodzić po dziecko wtedy, kiedy ono się jeszcze dobrze bawi – początkowo to mogą być nawet dwie godziny;

powiedzieć dziecku, kiedy po nie przyjdziemy (po obiedzie, przed drzemką) i dotrzymać danego słowa;

stopniowo, wraz z rosnącą gotowością dziecka do pozostawania w przedszkolu przedłużać jego czas pobytu w placówce;

rozmawiać z dzieckiem o jego uczuciach związanych z pobytem w przedszkolu, zarówno tych pozytywnych, jak i tych trudnych;

wzmacniać dziecko, nie przekazywać obaw, nie wzbudzać niepokoju;

w okresie adaptacji starać się nie wprowadzać dodatkowych dużych zmian w życiu rodziny.

W razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt mailowy:

e- mail: sekretariat.p150@wroclawskaedukacja.pl

Teraz życzymy Dzieciom i Rodzicom udanych wakacji i do zobaczenia