Bądźmy FAST – wyprzedźmy udar mózgu!

Z radością informujemy, iż nasze przedszkole dołączyło do unikalnego programu edukacyjnego FAST Heroes.

Inicjatywa zyskała uznanie zarówno pedagogów, jak i ekspertów medycznych, w tym Światowej Organizacji Udaru Mózgu.

Program otrzymał także patronaty międzynarodowych instytucji medycznych i naukowych i organizacji pozarządowych oraz ministerstw zarówno zdrowia, jak i edukacji w wielu krajach. W Polsce są to m.in. Polskie Towarzystwo Neurologiczne i Polskie Towarzystwo Udaru Mózgu.

FASTFace (twarz), Arm (ramię), Speech (mowa), Time (czas) : dzieci poznają te 4 charakterystyczne objawy, rolę decydującego bezcennego czasu oraz uczą się z korzystania z numeru alarmowego 112.

Program ma charakter cykliczny i jego realizacja zaplanowana jest na najbliższe lata – obecnie prowadzony jest w kilkunastu krajach.

Koordynatorzy programu w naszym przedszkolu: S. Kuropatwa, K. Drwięga, S. Nowak-Stokłosa