Ogólnopolski Program Edukacyjny “Uczymy Dzieci Programować” w roku przedszkolnym 2023/2024 – podsumowanie realizacji edycji VII

• Autor programu: Anna Świć (Kodowanie na dywanie)
  • Orgranizator programu: Fundacja Rozwoju Edukacji Cyfrowej
  • Wsparcia udziela marka Edu-Sense
  • Koordynatorka programu: Anna Świć

W styczniu zakończyła się XII edycja Programu UDP, w którym uczestniczyły dzieci z grupy VIII. ​

Celem programu było wprowadzanie dzieci w świat programowania i robotyki, oswajanie nowoczesnej technologii poprzez doświadczenia i zabawę. Autorzy programu dążą to tego, by dzieci uczyły się prawidłowo tworzyć kod, żeby myślały, doświadczały, poszukiwały, kreatywnie, odważnie patrzyły na świat. Istotny cel to również innowacyjne podejście do realizacji treści z podstawy programowej.

Podczas wykonywania zadań dzieci uczyły się współpracy w grupie, wytrwałości, budowania wspólnego pola uwagi oraz twórczych i kreatywnych sposobów spędzania wolnego czasu. Za wielkie zaangażowanie w wykonywanie zadań na zakończenie otrzymały pamiątkowe imienne dyplomy, a placówka zyskała certyfikat.

W roku 2024/2025 program będzie kontynuowany w grupie VIII