NIEBIESKIE IGRZYSKA  w Przedszkolu nr 150 „Wesołe Nutki”

Z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, którego obchody przypadają 2 kwietnia, nasze przedszkole dołączyło do ogólnopolskiej akcji Niebieskich Igrzysk 2023.

Jest to wydarzenie o charakterze edukacyjnym i sportowo-integracyjnym, którego celem jest pokazanie, że każdy może być sportowcem i każdy ma szansę osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości. Konkurencje drużynowe służą integracji oraz rozwijaniu i wzmacnianiu więzi. Akcja ma również na celu zwiększenie wrażliwości i świadomości społecznej na temat autyzmu.

Igrzyska  zostały przeprowadzone w piątek 14.04.2023r.  Tego dnia w naszym przedszkolu królował kolor niebieski, zarówno wśród naszych ubrań, jak również dekoracji w salach i korytarzach. Podczas imprezy zorganizowaliśmy różnorodne konkurencje sportowe, w których dzieci ze wszystkich grup mogły wykazać się sprawnością fizyczną oraz zdolnością do podejmowania działań w różnych sytuacjach. Była to też doskonała okazja do uczenia się współpracy i pokonywania barier. Wszyscy doskonale się bawiliśmy!