Październik w naszym przedszkolu obchodzony był pod hasłem „Zwierzęta”. W ten sposób chcieliśmy uczcić „Światowy Dzień Zwierząt”, który przypada w październiku.

W ramach obchodów zorganizowano wiele atrakcji tematycznych dla dzieci:

04.10.2023r. w każdej grupie odbyły się zajęcia o tematyce związanej ze zwierzętami;

18.10.2023r. dzieci przynosiły do przedszkola swoją ulubioną zabawkę – przytulankę – zwierzaka;

20.10.2023r. był dniem malowania twarzy. Dzieci w tym dniu wykonywały kolorowe opaski oraz miały możliwość pomalowania twarzy z podobizną ulubionego zwierzaka;

25.10.2023r. obchodziliśmy „Dzień Kundelka”;

26.10.2023r. dzieci mogły przyjść przebrane za swoje ulubione zwierzę;

– zorganizowana była zbiórka karmy dla zwierzaczków ze schroniska;

– zorganizowane były wystawy prac plastycznych o tematyce zwierząt, które podziwiać można było na tablicach przy salach grup oraz w holu przedszkola;

– zorganizowana została przestrzenna wystawa zwierząt w holu przedszkola;

Dodatkowo w naszym przedszkolu rozbrzmiewały piosenki o zwierzętach, czytaliśmy bajki i oglądaliśmy ciekawe filmy przyrodnicze o różnych gatunkach zwierząt. Dzieci słuchały i odgadywały odgłosy zwierząt, a rozwiązywały zagadki tematyczne, uczestniczyły w zabawach ruchowych w których tematem przewodnim były zwierzęta. Powstało wiele pięknych prac o naszych milusińskich. Przedszkolaki bardzo chętnie opowiadały o tym, w jaki sposób opiekują się zwierzątkami, które mają w swoich domach.

Celem naszych działań, było uświadomienie przedszkolakom, że zwierzęta, to istoty, które potrafią czuć i o które należy dbać oraz że często potrzebują naszej pomocy.