Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny.

Dlatego od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej oraz wpajamy szacunek dla polskich symboli narodowych. Nasze przedszkolaki od kilku dni przygotowywały się na to ważne święto. Na przedszkolnych tablicach, korytarzach i w salach pojawiły się wykonane w barwach narodowych dekoracje i prace plastyczne.

W piątek 10 listopada w sposób niezwykle szczególny uczciliśmy wspólnie rocznicę odzyskania niepodległości. Grupy starsze (X, IX i VI) we wzruszającym programie przedstawiły historię Polski w okresie zaborów oraz walkę narodu polskiego o wolność. Cała społeczność przedszkolna wraz z rodzicami odśpiewała hymn narodowy oraz pieśni patriotyczne o Polsce.

To była prawdziwa lekcja wychowania patriotycznego.