W ramach projektu „Poznajemy kraje europejskie” nasze przedszkolaki przeniosły się do słonecznej Italii. Podczas zorganizowanego w naszej placówce tygodnia włoskiego, dzieci mogły poznać kulturę, sztukę oraz zabytki tego niezwykłego kraju. Przewodnikiem w tej fascynującej podróży był nie, kto inny jak Pinokio – bohater znanej bajki włoskiego autora.  Dzieci chętnie uczestniczyły  we wszystkich zaproponowanych zabawach. Cały tydzień towarzyszyły nam dźwięki włoskich melodii a przedszkolaki z ogromnym zaangażowaniem  utrwalały piosenki  w języku włoskim. Dużą radość sprawiło nam grupowe wykonanie włoskiego tańca ” Tarantella”. Nasza przedszkolna kuchnia serwowała pyszne i aromatyczne włoskie przysmaki.