Dnia 30.03.2023r. dzieci z gr. IX odwiedzili wyjątkowi goście: Pisarz – Pan Zbigniew Niedźwiecki Ravicz, oraz Pani Małgorzata Bulska. Było to spotkanie autorskie. Zaprezentowana została dzieciom bajka pt. “Mrówki Podróżniczki”. Historia dotyczyła bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem i konieczności zapinania pasów. Dzięki humorowi bajki przedszkolaki bawiły się znakomicie. Bardzo zachwyciły również kolorowe ilustracje, które uatrakcyjniały bajkę oraz znakomita oprawa dźwiękowa. Po wysłuchaniu bajki, dzieci aktywnie odpowiadały na pytania dotyczące utworu, miały także możliwość zadania pytania autorowi.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały odblaskowe opaski, aby pamiętały, że BEZPIECZEŃSTWO TO PODSTAWA. W zamian za to, przedszkolaki obiecały, że nie zapomną zapinać pasów bezpieczeństwa przed rozpoczęciem podróży w aucie i będą pamiętać o konsekwencjach, jakie spotkały mrówki: Tunię i Walerka.

To było wyjątkowe spotkanie.