Z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, którego obchody przypadają 2 kwietnia, nasze przedszkole realizowało projekt działań edukacyjnych „Dzień Świadomości Autyzmu,” oraz dołączyło do ogólnopolskiej akcji Niebieskich Igrzysk 2024.

Jest to wydarzenie o charakterze edukacyjnym i sportowo-integracyjnym, którego celem jest pokazanie, że każdy może być sportowcem i każdy ma szansę osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości. Akcja ma również na celu zwiększenie wrażliwości i świadomości społecznej na temat autyzmu.

Zajęcia edukacyjne podnoszące świadomość na temat autyzmu odbyły się w czwartek 11.04.2024r. natomiast impreza sportowa pn. „Niebieskie Igrzyska” została przeprowadzona w piątek 12.04.2024r.

W tych dniach w naszym przedszkolu królował kolor niebieski, zarówno wśród naszych ubrań, jak również dekoracji w salach oraz w holu przedszkola.

Podczas imprezy zorganizowaliśmy różnorodne konkurencje sportowe, w których dzieci ze wszystkich grup mogły wykazać się sprawnością fizyczną oraz zdolnością do podejmowania działań w różnych sytuacjach. Była to też doskonała okazja do uczenia się współpracy i pokonywania barier. Zabawa była wspaniała!