W ramach „Tygodnia włoskiego” zorganizowanego w gr. VII wybraliśmy się w magiczną podróż do Włoch, aby poznać piękno tego nadmorskiego kraju, jego historię i kulturę, sławne postacie, znane miasta oraz zabytki. Przewodnikiem w tej fascynującej podróży był nie, kto inny jak Pinokio – bohater znanej bajki włoskiego autora.  Dzieci chętnie uczestniczyły  we wszystkich zaproponowanych zabawach. Dużą radość sprawiło im grupowe wykonanie włoskiego tańca ” Tarantella”. Z ogromnym zaangażowaniem przedszkolaki utrwalały piosenki  w języku włoskim.

Na koniec naszej podróży udaliśmy się na Sycylię w poszukiwaniu wulkanu Etna. Wspólnie wykonaliśmy nasz własny wulkan. Naszą zabawę zakończyliśmy eksperymentem, którego efektem był imponujący wybuch wulkanu.