17.05.2022r. Dzieci z gr. V i VI wzięły udział w wycieczce autokarowej do Zagrody Edukacyjnej „Kruczyna” w Pęgowie.

Po przyjeździe na miejsce, dzieci zostały powitane przez gospodarzy zagrody. Na początku dzieci miały okazję zwiedzić „Mini Skansen” z przedmiotami, których używali nasi dziadkowie. Następnie udano się ścieżką edukacyjną na spacer po lesie. Podczas wyprawy dzieci dowiedziały się wielu interesujących rzeczy na temat lasu i jego mieszkańców. Kolejną atrakcją były warsztaty „Glina i jej wydobywanie w regionie”. Każdy uczestnik miał okazję samodzielnie zaprojektować swój gliniany znaczek, który zostanie wypalony i dostarczony do naszego przedszkola jako pamiątka z wycieczki. Podczas warsztatów zaprezentowane zostało koło garncarskie oraz sposób wykonywania glinianej miseczki. Atrakcją, która szczególnie przypadła do gustu dzieci była obserwacja zwierząt zamieszkujących w zagrodzie. Zobaczyć można było m. in.: kozy, krowę, osła, świnie, kaczkę, pawia, kota, psa, perliczkę. Na koniec dzieci miały możliwość nakarmienia kóz. Podczas wycieczki nie zabrakło także czasu na wspólny piknik oraz zabawy ruchowe.