Dzieci z gr. IV pod kierunkiem nauczycielki Agnieszki Jaskułowskiej miały możliwość tworzenia i zabawy z masami sensoplastycznymi.

Dzieci bawiąc się i tworząc czerpią z tego dużo radości. Wpływa to pozytywnie na ich rozwój. Bardzo dobrze wpisują się tutaj słowa J. Korczaka ,,Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat’’.

Korzyści wynikające z zabawy sensorycznej to:

• bezpieczeństwo – masy plastyczne przygotowane są z naturalnych produktów spożywczych np. kasza,  mąka, makaron, galaretki itp.;
  • rozwój sensoryczny – wspieramy rozwój zmysłów (węchu, wzroku, dotyku, słuchu, smaku);
  • wyrażanie emocji – ujawnianie uczuć;
  • budowanie świadomości ciała i przestrzeni przez dzieci;
  • rozwijanie małej motoryki (pracę dłoni: ugniatanie, lepienie);
  • wspieranie rozwoju poznawczego – opisujemy elementy świata, pokazujemy proces przemian substancji, obserwujemy, co się dzieje po dodaniu oleju, mąki lub barwnika spożywczego.