Dnia 20.03.2023r. dzieci z gr. IX odwiedzili wyjątkowi goście – przedstawiciele Placówki Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej we Wrocławiu – Strachowicach.

Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, czym zajmuje się Straż Graniczna, czym są granice kraju oraz do czego potrzebne są paszporty. Każde dziecko miało możliwość wykonania swojego własnego paszportu oraz odbicia swoich palców i oglądania swoich linii papilarnych.

Zaprezentowano strój Strażnika Granicznego oraz elementy potrzebne w pracy.

Przedstawiciel grupy pirotechnicznej zaprezentował robota, który zdalnie jest użytkowany do rozpoznawania bagaży “podejrzanych”.

Przewodnik zaprezentował psa służbowego, który szkolny jest w kierunku wykrywania substancji narkotycznych.

Zajęcia były bardzo interesujące dla dzieci, a pytań nie było końca.

Na zakończenie zajęć, dzieci wręczyły dyplomy podziękowania za organizację wyjątkowych zajęć.