ZAMIERZENIA WYCHOWAWCZO – DYDAKTYCZNE NA MIESIĄC : MARZEC

TYDZIEŃ   I   (04 – 08.03.2024r.)       „CZY TO SIOSTRA, CZY TO BRAT,  KOLOROWY Z NIMI ŚWIAT”

ZAMIERZENIA WYCHOWAWCZO – DYDAKTYCZNE:

1. Utrwalenie pojęcia „para”.
  2. Uświadomienie relacji pokrewieństwa i właściwe nazywanie członków rodziny.
  3. Czerpanie radości z tworzenia przedmiotów o charakterze użyteczno – dekoracyjnym.
  4. Wdrażanie dzieci do współdziałania i współpracy.

TYDZIEŃ   II   (11 – 15.03.2024r.)       „WIOSNA ZARAZ TU PRZYBĘDZIE, KOLOROWO BĘDZIE WSZĘDZIE”

ZAMIERZENIA WYCHOWAWCZO – DYDAKTYCZNE:

1. Rozwijanie podstawowych umiejętności z zakresu uprawy i hodowli roślin.
  2. Obserwowanie zmian zachodzących w przyrodzie wczesną wiosną i wiązanie tych zjawisk z aktualną porą roku.
  3. Rozwijanie mowy i myślenia dzieci w toku zabaw i zajęć, kształtowanie umiejętności językowych, bogacenie słownictwa.
  4. Ćwiczenia rozwijające sprawność fizyczną i aparatu oddechowego.

TYDZIEŃ   III   (18 – 22.03.2024r.)       „SŁYCHAĆ ŚPIEW WŚRÓD DRZEW I CHMUR, TO ARTYSTÓW PTASICH CHÓR”

ZAMIERZENIA WYCHOWAWCZO – DYDAKTYCZNE:

1. Zachęcanie do systematycznej obserwacji świata przyrody, dostrzeganie bieżących zmian i pogłębianie wiedzy dzieci z zakresu ornitologii.
  2. Doskonalenie funkcjonowania narządów artykulacyjnych.
  3. Poznanie kształtu niektórych figur geometrycznych.

TYDZIEŃ   IV   (25 – 29.03.2024r.)       „WIELKANOCNE TO PISANKI,  WYKLEJANKI, MALOWANKI”

ZAMIERZENIA WYCHOWAWCZO – DYDAKTYCZNE:

1. Budzenie zainteresowania zwyczajami i tradycjami związanymi ze świętami wielkanocnymi.
  2. Zapoznanie z rozwojem kurczątka oraz budową jajka.
  3. Przybliżenie tradycji wypieków wielkanocnych, zwrócenie uwagi na charakterystyczne ciasta.
  4. Rozwijanie umiejętności uważnego słuchania i wypowiadania się na temat wysłuchanego utworu.